گرفتن خسارت ملک از غیر از مالک اصلی

با عرض سلام و خسته نباشید.
بنده یک ملک سه خوابه واقع در شیراز دارم . که من از روی ان وام گرفتم و ان ملک را فروختم و طرف خریدار قبول کرد و گفت مشکلی نداره فقط باید به من خانه را انتقال دهید که من در محضر ان را انتقال دادم و محضر دار گفت این کار را انجام می دهم ولی تا زمانی که ملک از رهن بانک مسکن خارج نشود به نام طرف دوم نخواهد شد و خریدار قبول کرد ، پس از مدتی ما دچار مشکل شدیم با خریدار ملک .
در همان حال وکیل انها از من و مادرم یک قرار داد بین خودمان گرفت و ما ان را امضا کردیم ولی ان را محضری نکردیم. که در ان اینچنین امده :
مادرم بعنوان معاوضه کننده و من بعنوان مالک طبقه اول متضامنا وفق این توافق متعهد شدند که :
در صورتی که بانک اجراییه صادر و اپارتمانها را تملک نماید متعهدین موظف به پرداخت قیمت ملک به نرخ روز می باشند.

1.ایا همچین قرار دادهایی را دادگاه قبول دارد یا فقط براساس انتقال ملک به من که مالک اصلی ان هستم دستور می دهد که وام را فک کنم و به نام انها بزنم و رضایت انها را جلب نماییم.
2.ایا مادرم که اینجا به نام معاوضه کننده متعهد شده است اگر اپارتمانها بانک برداشت و من نتوانستم خسارت بدهم باید مادرم خسارت را پرداخت کند.
3.مگر میشود که وقتی اپارتمان به نام من است و باید من خسارت را پرداخت کنم و بدون محضری کردن قرار دادی تمام خسارت ها را مادر من پرداخت کند.

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: الزام به تحويل ملك معوض یا قیمت روز
1 پاسخ
2,680 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۴/۰۴/۲۰ ۲۲:۳۱